Chceme pro pražské chodce 150 milionů Kč

20. 2. 2018

Dnes jsme zabojovali za všechny pražské chodce na Výboru dopravy pražského magistrátu. Přednesli jsme zde návrh na navýšení rozpočtové položky BESIP 2018, ze které jsou financována opatření zlepšující kvalitu a bezpečnost pěšího pohybu po městě. Místo navrhovaných 20 milionů jich pro chodce chceme 150! Myslíte, že to vyjde? Držme si palce!

Celý článek  ›

ZŠ Dolákova a ZŠ Don Bosco mají zmapováno

18. 2. 2018

Ve spolupráci s MČ Praha 8 pokračujeme v projektu Bezpečné cesty do školy na dvou bohnických školách, ZŠ Dolákova a Církevní ZŠ Don Bosco. Tyto dvě základní školy spolu těsně sousedí, ale přeci jsou v něčem jiné. ZŠ Dolákova je zřízena městskou částí, Církevní ZŠ logopedická Don Bosco Arcibiskupstvím pražským. Na první pracovní schůzce projektu jsme se se školami dohodli, že by bylo zajímavé provést první fázi projektu, tj. mapování dopravně rizikových míst na cestách dětí do školy odděleně, protože do logopedické školy jezdí hodně mimopražských dětí, které mají své specifické požadavky.

Celý článek  ›

9 pražských spolků apeluje na zahájení humanizace magistrály

16. 2. 2018

Auto*Mat, Pražské matky, Arnika, Klub Za starou Prahu, Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat, Holešovičky pro lidi, Anthropictures, Centre for Central European Architecture a petiční výbor „Za zlepšení Radlické radiály“ dnes odeslaly otevřený dopis pražským zastupitelům, ve kterém odmítly další odklad „zlidštění“ Severojižní magistrály. V koaliční smlouvě ukotvenou humanizaci městské dálnice odložila svým vetem primátorka Adriana Krnáčová. O humanizaci se bez výsledku hovoří už téměř deset let.

Celý článek  ›

Postavit se na vlastní nohy! Pražské matky vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy

8. 1. 2018

Pražské matky s podporou hlavního města Prahy vyhlašují další ročník programu Bezpečné cesty do školy určeného všem pražským základním i středním školám. Cílem programu je ve spolupráci se školami, rodiči i zástupci veřejné správy zvýšit bezpečnost dětí při jejich každodenních cestách (nejen) do školy a motivovat je k tomu, aby se dopravovaly aktivně a ekologicky – ideálně pěšky nebo na kole.

Celý článek  ›

Stárnutí a veřejný prostor

13. 12. 2017

Zúčastnili jsme se kulatého stolu na téma Stárnutí a veřejný prostor, který v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň pořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Krajský úřad Středočeského kraje.

Celý článek  ›

Ještě jednou za seniory v Praze 7

Na konci listopadu jsme se ještě jednou vydali za seniory v Praze 7, tentokrát do domu s pečovatelskou službou (DPS) U Studánky. Strávili jsme příjemné odpoledne s milými dámami, které zde žijí, a přidala se k nám ještě jedna paní ze sousedství. Ukázalo se, že senioři často sdílí stejné či podobné problémy na cestě ke stejným cílům.

Celý článek  ›

Nevyvážená doprava – kdo za to může? Alarmující výsledky monitoringu dopravy v okolí pražských škol

19. 11. 2017

Výsledky monitoringu dopravy uskutečněného z iniciativy spolku Pražské matky s žáky tří pražských škol (ZŠ Filosofská v Praze 4, ZŠ U Santošky v Praze 5 a ZŠ Burešova v Praze 8) v průběhu roku 2017 znovu ukázaly, že pražská doprava není ve vztahu ke všem účastníkům provozu vyvážená a stejně vstřícná. Ti nejslabší – chodci, kteří jsou nejšetrnější k životnímu prostředí i městské kase – jsou odsouzeni k dlouhému čekání u přechodů, sprintování na příliš krátkou zelenou, brodění se bahnitými pěšinami a přelézání zábradlí...

Celý článek  ›

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR