Praha 7 přátelská k seniorům – komunitní mapování

Ilustr. foto, archiv PM

Praha 7 chce vytvořit lepší podmínky pro aktivní a zdravý život seniorů, proto chce seniory zapojit do plánování rozvoje města a zpřístupnit jim služby i veřejný prostor tak, aby mohli v této městské části žít pohodlně a bezpečně. Součástí aktivit, které podpořilo MPSV, bude právě mapování veřejného prostoru a dopravní dostupnosti z pohledu seniorů, které pro Prahu 7 budou realizovat Pražské matky.

Srdečně zveme seniory z MČ Praha 7 k setkáním, na kterých budeme mapovat jejich cesty, zjišťovat, která místa jim na jejich pochůzkách dělají potíže nebo na kterých se necítí dobře a co by na nich chtěli změnit. Setkání budou trvat přibližně 2 hodiny a uskuteční se zde:

  1. 10. od 10 hodin na Úřadě městské části Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, v místnosti č. 225
  2. 11. od 15 hodin v Domě s pečovatelskou službou, Tusarova 1601/42
  3. 11. od 10 hodin v Přístavu 7, kulturním centru společnosti Elpida, Jankovcova 8b
  4. 11. od 15 hodin v Domě s pečovatelskou službou, U Studánky 15

Pokud se nemůžete dostavit osobně, prosíme o vyplnění dotazníku, který zde v nejbližší době umístíme ke stažení, nebo si jej budete moci vyzvednout v informačních centrech Prahy 7, kde bude  také možné vyplněné dotazníky odevzdat:

Úřad Městské části, nábř. Kpt. Jaroše 1000

Informační centrum Milady Horákové 2

Informační centrum Dělnická 44

Prosíme seniory z Prahy 7, aby se zapojili do průzkumu a pomohli nám zmapovat a zlepšit veřejný prostor své městské části nejen pro sebe, ale i pro ostatní sousedy.

 

 

 

 

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR