Pěšky do školy

CHŮZE JE NEJLEPŠÍ LÉK - půjdou s námi letos i děti z vaší školy?

Zde se můžete přihlásit

Zaregistrujte se nezávazně již nyní a pojďte s námi na podzim pěšky do školy. Výzva je letos naplánována na období od 21. 9. – 26. 10. 2020. Je nám jasné, že co bude v září, ví málokdo z nás, ale i tak se připravme na možný nárůst počtu automobilů v okolí škol. Mnozí rodiče se obávají cestování veřejnou dopravou, i představa zaplněných ulic může vyvolávat značné obavy. My ale přesto vyzýváme rodiče, aby i v této době raději nechali auto doma a dali přednost aktivnímu způsobu dopravy. Pro zdraví jejich dětí je to dobrá volba.

Přečtěte si dále proč je dobré chodit pěšky (tisková zpráva k registraci Pěšky do školy): https://bit.ly/2XyPR13

 

„Naše děti a mládež trápí nedostatek pohybu. Organizovaný pohyb, kroužky a hodiny tělocviku ve škole nestačí. Děti potřebují i přirozený pohyb, jako je chůze nebo aktivní hra venku. Chůze do školy je ŠANCE se hýbat, dýchat čerstvý vzduch, otužovat své tělo a takto i podporovat svoji obranyschopnost, snižovat riziko jakékoliv nemoci a infekce. Chůze je také příležitost pro děti a rodiče sdílet pohodový čas a zážitky, užít si ráno! Je nejlepším startem do učení se. Proto kampaň Pěšky do školy doporučuji a podporuji.“

PharmDr. Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu

 

Akci Pěšky do školy považuji za mimořádně moderní a potřebnou. Pravidelným pohybem lze předejít řadě onemocnění. Chození podporuje motorické dovednosti a souhru pohybů, pravidelné hluboké dýchání a nezanedbatelná není ani radost z okolního prostředí, které při chůzi vypa

dá docela jinak než z auta. Myslím si, že čtvrthodinka až půlhodinka chůze před návštěvou školy je ta nejlepší prevence před bolením zad a ostatními důsledky dlouhodobého vysedávání ve škole.

Imunoložka a mikrobioložka Prof. Blanka Říhová, Ph.D., D.Sc., místopředsedkyně Učené společnosti České republiky

Soutěž o třídu, která nejvíce chodí

Soutěž bude probíhat ve dnech 21. 9. – 26. 10. a mohou se jí zúčastnit třídní kolektivy, které budou chodit alespoň týden. Hodnotit se nebude množství ušlých kilometrů, ale pravidelnost v cestách do školy pěšky nebo na kole či koloběžce. Pro sledování a zaznamenávání pěších cest jsme připravili třídní motivační sadu. Sada se skládá z kartiček pro každého žáka a plakátu do třídy. Na vítězné třídy a jejich učitele čekají zajímavé ceny.

 

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR