Nejbezpečnější cesta je teď ta, která je krátká…

Žijeme všichni v úplně nové situaci a učíme se zvládat většinu pracovních úkolů z domova. Naše děti mají školu online, naše cesty se zkrátily na minimum, pracovní porady se konají online (takže si nemůžeme skákat do řeči, jak to máme ve zvyku, což nám moc chybí… :-)).
Naše pracovní aktivity se přibrzdily stejně jako zbytek celé společnosti, a tak se věnujeme přípravám na chvíle, kdy se zase všechno rozběhne…

Před vyhlášením nouzového stavu jsme se ještě stihli potkat se zástupci třech škol vybraných do programu Bezpečné cesty do školy (ZŠ Kutnohorská, ZŠ Drtinova a ZŠ Pod Žvahovem). Na začátku programu provádíme na školách rozsáhlý dopravní průzkum, který je základem pro navržení funkčních řešení zklidnění dopravy v jejich okolí. Vzhledem k tomu, že s žáky těchto škol, rodiči a pedagogy se ještě nějaký čas neuvidíme, připravujeme letošní dopravní průzkum z velké části online. Rodiče i děti budou vyplňovat elektronické dotazníky a my zajistíme jejich zpracování, abychom školám ulehčili práci a ty se mohly věnovat vzdělávání dětí na dálku. Papírové zůstanou pouze mapky, do kterých budou děti zakreslovat své cesty do školy a problémová místa.

Vrhli jsme se také na přípravu nového webu a na funkční vylepšení portálu Chodci sobě a těšíme se na změny! Zkrátka děláme to, co v momentální situaci můžeme.

Milí přátelé, věříme, že s nadcházejícími jarními dny přijde i postupné zlepšování situace.

V disciplinovanosti a ve vzájemné ohleduplnosti a podpoře je naše síla a společně to všechno zvládneme!
Přejeme všem hodně trpělivosti a ochoty učit se dělat věci jinak než dřív.

Tým Pražských matek

A tady něco pro povzbuzení:

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR