Pozvánka na Velkou studentskou cyklojízdu 2014

HON_6551

Velká studentská cyklojízda 2013, foto Štěpán Hon

Cyklojízda je povolena Magistrátem hl. města Prahy a bude probíhat za technického doprovodu zkušených cyklistů, strážníků MP a dopravní policie. Pro zajištění bezpečného průjezdu městem přislíbil spolupráci také pražský Dopravní podnik. Akce je určena dětem od 13 let a pouze kolařům – pro brusle a koloběžky není její trasa vhodná.

Předchozích čtyř úspěšných ročníků se zúčastnilo vždy přibližně 200 studentů a učitelů.

Podrobnější informace – harmonogram a trasa cyklojízdy:

TRASA TAM:

SRAZ v 9:00 v Centrálním parku na Pankráci u Café Na půl cesty (Praha 4)

START 9:30: Centrální park Pankrác – Na Klaudiánce – Pod Klaudiánkou –  Na Zlatnici – Na Dolinách – Podolské nábřeží (vozovka + tunel po tramvaj. trati) – Rašínovo nábřeží – od Výtoně náplavka – Masarykovo nábřeží – Národní – 28. října – Na Příkopě – V Celnici – Na Florenci – Křižíkova – Karlínské náměstí – U Nádražní lávky – Zábranská – Karolinská – Rohanský ostrov, areál „PŘÍSTAV 186 00“  (dojezd cca 10:30)

TRASA ZPĚT:

START 11:30: Rohanský ostrov – Rohanské nábřeží (stezka) – Dvořákovo nábřeží (náplavka) – Na Rejdišti (nájezd do vozovky) – 17. listopadu – Křížovnická – Smetanovo nábřeží – Masarykovo nábřeží – Rašínovo nábřeží (náplavka) – Podolské nábřeží (tunel ve vozovce, od Podolské vodárny dále po stezce A2) – Jeremenkova – Na Vrstvách – V Rovinách – Centrální park Pankrác (dojezd cca 12:30)

Pokud se chcete akce se svou školou zúčastnit, prosíme, abyste nás v co nejbližší době kontaktovali a svůj zájem potvrdili na e-mail eva.suchmanova@prazskematky.cz. Budeme také rádi, když nám sdělíte alespoň přibližný počet účastníků z Vaší školy a zašlete kontakt na pedagoga (pedagogy), který se cyklojízdy zúčastní (ideálně e-mail a číslo na mobil).

V případě zájmu obdrží přihlášené školy návrh trasy, jak se od školy dopravit na místo hromadného srazu, případně jim bude zajištěn cyklistický doprovod pro cestu od školy i zpět ke škole. Je také možné, aby se škola přidala pouze na část trasy.

Obrazová dokumentace z předchozích ročníků studentské cyklojízdy :

Video z r. 2010: http://www.youtube.com/watch?v=2OnHWZfiZko
Video z r. 2012: http://bit.ly/12He98P
Fotogalerie:    2010 – http://bit.ly/lqoVPp a http://bit.ly/khiepN
2011 –  http://bit.ly/MnWKaK a http://bit.ly/L0xnMX
2012 – http://bit.ly/UmGN62
2013 – http://bit.ly/VKMySt

Kontakty:

Eva Šuchmanová
Pražské matky, o. s.
eva.suchmanova@prazskematky.cz
tel.: 728 040 748

Jana Pírková
Auto*Mat, o. s.
pipirko@gmail.com
tel.: 605 357 856

Květoslav Syrový (trasa, technická koordinace)
syrovy.k@gmail.com
tel.: 731 701 027

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR