Změny v pražské MHD

Namísto systematického rozvoje pražské městské hromadné dopravy – nejefektivnějšího způsobu přepravy osob ve městě - a posilování stabilní sítě linek se občané metropole v září 2012 dočkali nesystémových změn, které nebyly projednány s veřejností a značné části Pražanů nevyhovují. Občanské iniciativy se proto trend rozhodování „o nás bez nás” snaží zvrátit, město však jejich podněty z velké většiny ignoruje.
Více o projektu  ›

Anežka – jednání o rekonstrukci místa smrtelné nehody školačky

V listopadu 2009 zemřela pod koly náklaďáku na křižovatce Rokycanova x Prokopova v Praze 3 při návratu ze školy domů osmiletá školačka Anežka. Když přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici, srazilo ji a smrtelně zranilo nákladní auto, které odbočovalo také na „svou“ zelenou z Prokopovy ulice do Rokycanovy na stavbu podzemních garáží. Pražské matky poté společně s otcem Anežky zahájily rozsáhlá jednání s MČ Praha 3 o úpravě nebezpečné křižovatky a na ZŠ Lupáčova realizovaly projekt Bezpečné cesty do školy.
Více o projektu  ›

Rušení přechodů v Praze

Pražské matky spolu se sdružením Oživení systematicky usilovaly o obnovu desítek přechodů pro chodce v místech s provozem tramvají, které byly na jaře 2009 narychlo a bez jakékoli náhrady rušeny.
Více o projektu  ›

Modré zóny u přechodů

Před dvěma lety jsme uvítali záměr hlavního města zavést po Praze zóny placeného stání, tzv. modré zóny, a regulovat tak parkování v centru. Brzy jsme však zaznamenali, že zóny placeného stání jsou vyznačovány až k přechodům, což ohrožuje chodce – zejména děti a vozíčkáře se sníženým horizontem rozhledu.
Více o projektu  ›

Lobbing za rozpočet pro pražský BESIP

Od počátku své systematické činnosti v oblasti udržitelného života ve městě usilujeme o spolupráci s veřejnou správou města s vědomím toho, že jakékoli významná rozhodnutí o podobě a fungování města se bez nich neobejde. Týká se to zejména podpory udržitelných způsobů přepravy jako je chůze a cyklistika, bezpečnosti a zklidňování dopravy. Protože většinu opatření směřujících ke […]
Více o projektu  ›

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR