Soutěž 2019

Soutěž o třídu, která nejvíce chodí

Každá cesta se počítá! Pojďte do školy pěšky, přijeďte na koloběžce či na kole a získejte zajímavé ceny nebo výlet do jednoho z vědecko-zábavných parků.

Nezáleží na tom, kolik ujdete kilometrů, ale zda chodíte pravidelně.

Vyhodnocení soutěže o třídu, která nejvíce chodí, najdete zde.

 

Pravidla soutěže

Přihlášeným školám pošleme plakát do třídy k zaznamenání cest do školy a odkaz na další materiály motivační sady.

Pravidla pro vyplňování plakátů jsou uvedena v pravidlech soutěže.

Vyplněný plakát pošlete společně s přihláškou nejpozději do 11. 10. 2019.

Jména dětí na plakátu a na denících prosím začerněte. Naším cílem není shromažďovat údaje o dětech, ale údaje o způsobu dopravování do školy.

Sada pro školy obsahuje:

  • Plakát do třídy pro zaznamenání cest do školy
  • Pěší deníky pro žáky
  • Plakát informující rodiče o zapojení do Pěšky do školy
  • Diplomy

 

Jak si vyrobit pěší deník?

Pěší deník je připravený ve verzi pro kluky nebo pro holky.

Deník vytiskněte oboustranně na papír formátu A4. Je potřeba zvolit otáčení na delším okraji stránky.

List přeložte, rozstřihněte podél naznačené linie a sešijte (při troše snahy to jde i běžnou sešívačkou). Vznikne vám sešitek A6.

Plakát informující o zapojení do akce Pěšky do školy můžete vyvěsit na dveře školy nebo na jiné viditelné místo. Do prázdného místa doplňte termín vašich pěších dnů nebo jiné důležité informace.

Diplomy můžete použít podle svého uvážení.

Fotografická soutěž rodičů

Je nám potěšením představit vítěze letošní fotografické soutěže Pěšky do školy z řad zapojených rodičů. Děkujeme všem, kteří poslali fotografie, někteří i s příběhem. Vítězům gratulujeme! Ceny, které jste získali jsou: 1 x koloběžka YEDOO, 2 x poukaz do naBOSo a čtvrté místo krásné recy věci od firmy Respiro – peněženka a obal na knížku.

1.místo

Dobrý den,
touto cestou bych vám ráda poděkovala za skvělou akci „Pěšky do školy“, je to super nápad a letos jsem tedy konečně přihlásila sebe a syna (František, 8 let) do vaší výzvy. Je pravda, že jsme vlastně potřebovali u syna také přidat trochu pohybových aktivit (začal chodit do obezitologické poradny), a tak jsme vlastně „zabili dvě mouchy jednou ranou“. Cesta do školy a ze školy u nás dohromady čítá zhruba 2,5 km chůze nebo drandění na kolobrndě či na kole.No a také jsme byli za velké kabrňáky, když jsme dodrželi toho 20. 9. být celý den bez auta.
Nakonec jsme si vlastně i dokázali, že to ráno bez auta v klidu stíháme a zvládneme a že nejsme žádný „vořezávátka“ a ani první podzimní plískanice nás neodradí. Syna to hodně povzbudilo, hlavně během cesty ze školy ze sebe setřásl vždycky ten stres, který bohužel z toho „super“ vzdělávacího systému má. Je jisté, že budeme pokračovat, i když teď chodíme pěšky a to pouze ze školy. No na jaře to opět „rozjedeme“.

Fanda a Darina

2. místo

Místo jízdy autem po silnici, teď chodíme asi kilometr a půl podél potoka a železniční trati. Stihneme všechno probrat, dokonce i sebe. Dřív mi děti v autě po ránu často ještě usly. Cestou kolem rybníka jsme byli jen za těchto pár týdnů svědky kachních hádek a usmiřování, pozorovali jsme měnící se hladinu vody po dešti, zdolali jsme překážkovou cestu mezi žížalami a největším dobrodružstvím bylo postupné potápění stromů, po kterých kluci ještě před pár dny balancovali nad vodou. Dnes už tam nejsou. 

Děkujeme za krásná rána! Zuzana

3. místo

Dobrý den,

moc nás akce „Pěšky do školy“ nadchla! Je to skvělé! Máme to do školy 4 kilometry, jezdíme s oběma syny (1. a 4. třída) a ještě s kamarádem našeho prvňáčka, takže se ráno nejen rozhýbáme (probereme), ale i si hezky popovídáme:-). Jednou nám pěkně mrzlo (1 stupeň), ale ani to nás neodradilo. Déšť se nám zatím vyhýbá:-). Občas se nám stává, že musíme kvůli jízdě na kole přeorganizovat dospělácké plány na odpoledne, protože nechci nechat kluky jezdit samotné, bohužel jeden delší úsek cesty do školy je nebezpečný, takže kluky doprovází vždy jeden z rodičů, ale i to se dá!! Všechno jde. Jak se říká: „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“

V příloze zasílám dvě fotečky z cesty do školy, kde jsme zrovna zhruba dva kilometry od školy a jedeme alejí:-) Tato část cesty je krásná, především, když Vám na cestu svítí sluníčko:-))). Chtěla bych všem rodičům doporučit, aby to také zkusili. Jednou jsme také museli použít auto, ale zastavili jsme asi 2 kilometry od školy a došli jsme tam pěšky:-). Kdo má tu možnost, vyměnit auto za cokoliv jiného, do toho!!! Velmi fandím takovým akcím, jen tak dál!! 

Eliška

Partneři soutěže jsou:

 

Děkujeme za podporu:

hl. m. Praha MŽP ČR